מדוע הדשא הסינטטי ידידותי לסביבה

דשא סינטטי מיוצר מחומרים סינטטיים ופלסטיים שונים. זהו מוצר שבמקור היה מיועד לחיפוי מגרשי ספורט בארצות הברית, אך עם הזמן הוא הפך לפתרון עיצוב מועדף גם בקרב אנשים פרטיים ומעצבי גינות ציבוריות. באופן עקרוני, יש כמה סיבות לכך שהדשא הסינטטי נחשב ידידותי לסביבה:

א. בגלל שהוא לא דורש השקיה – הסיבה העיקרית שבגינה הדשא הסינטטי נחשב ידידותי לסביבה היא שהוא לא דורש שום סוג של השקיה. בניגוד לדשא טבעי שאותו צריך להשקות בכמויות עצומות של מים מדי שנה, דשא סינטטי לא דורש ניצול של משאבי כדור הארץ. אפשר ליישם אותו אפילו במדינה חמה כמו ישראל וליהנות מכל היתרונות שלו בלי לחשוש.

ב. בגלל שאין צורך בתחזוקה – דשא סינטטי גם לא דורש ריסון, כיסוח, דישון והדברה. אין צורך בתחזוקה כדי לשמור עליו ואפשר לנקות אותו בקלות עם מפוח עלים ושואב אבק. היעדר הצורך בחומרי הדברה וכימיקלים הופך את הדשא לפתרון עיצוב אקולוגי. במילים אחרות, דשא סינטטי ידידותי לסביבה כי הוא לא מזהם את האדמה ולא את האוויר.

ג. בגלל שהוא יעיל גם במקומות חשוכים וקרים – עד לפני מספר שנים ניתן היה לרצף מקומות חשוכים וקרים רק עם תחליפים שמזהמים את הסביבה. לעומת זאת, כיום אפשר לרצף את אותם מקומות בקלות עם דשא סינטטי. הוא עמיד בפני קור ולא דורש חשיפה לשמש כדי להישאר מבריק ומפנק.

התאמה לבעלי חיים ולאנשים עם אלרגיות

יש עוד כמה סיבות שעוזרות להבין מדוע דשא סינטטי ידידותי לסביבה. ראשית, הוא מתאים לבתים עם חיות מחמד כמו כלבים וחתולים. אין לו ריח של צמח ולכן חיות המחמד לא מנסות לחפור בו או לעשות עליו את הצרכים שלהם. כל זה עוזר לשמור על איכות הסביבה בלי להתפשר על המראה של הגינה או המרפסת.

שנית, דשא סינטטי לא מכיל חומרים שמייצרים אלרגיות. חשוב לבדוק כמובן שאין אלרגיה לניילונים כי הסיבים עשויים בדרך כלל סיבי ניילון ופלסטיק, אך באופן עקרוני מדובר על פתרון שמתאים להרבה אנשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *