שומרים על ארץ נקייה: האם זה חוקי להדביר עכברים?

הדברת עכברים היא צורך שעולה עבור כל מי שסובל מבעיה של עכברים בבית

בעיית עכברים בבית שלנו היא אחת מהבעיות המזיקות ביותר שניתן לחשוב עליהן בחיי הבית שלנו. העכבר, הגם שמדובר בחיה שיכולה להיחשב גם חמודה במצבים מסוימים, הוא בעל חיים מזיק במיוחד שפוטנציאל הנזק הרב שלו כולל נזק לרכוש ולרהיטים, הריסה ואכילה של מזון במזווה ושאריות מזון שהושארו בחוץ, ואפילו הפצת מחלות במידה והוא נושך בני אדם או חיות בית. משום כך, ברור מדוע כבר שנים הדברת עכברים היא אחד מסוגי ההדברה הנפוצים ביותר שקיימים. ואולם, בשנים האחרונות קיימת סברה לפיה הדברה זו היא כלל אינה חוקית. אנחנו כאן כדי להסביר לכם בדיוק במה מדובר.

לאחרונה אנחנו שומעים שהדברה של עכברים היא כלל אינה חוקית – האם הדבר נכון?

  • הדברת עכברים, כפי שהיינו מבצעים אותה בעבר, היא אכן לא חוקית כיום. הכוונה היא להדברה שנעשית בהרעלה, על ידי ריסוס או הנחה של מזון מורעל בבית שלנו על מנת שהעכבר יורעל וימות. מעבר להיות שיטת ההדברה הזו לא מוסרית מטעמים של צער בעלי חיים, היא לא חוקית משום שהיא מסכנת את יושבי הבית – פשוטו כמשמעו. העכבר הוא יונק, והרעל שלו מסוכן מאוד גם כלפי יונקים אחרים – בני אדם, בעיקר ילדים שיכולים לאכול אותו בטעות, ובוודאי שעבור חיות מחמד.
  • עם זאת, הדברה שאינה הרעלה היא כמובן חוקית לחלוטין ואפילו הכרחית. הדברה של עכברים יכולה להתבצע גם עם לכידה והרחקה שלהם, או באמצעות הדברה אלקטרונית של תדר גבוה שמרחיק את העכברים מהבית מרצון. כאמור, שיטות אלה הן חוקיות לחלוטין, והכרחיות עבור כל מי שסובל מבעיה של עכברים בבית שלו.

הדברה היא חוקית לחלוטין, שלא נאמר נחוצה וחשובה, ופשוט צריך לדעת איך לעשות אותה

הדברת עכברים, שהיא חוקית לחלוטין אם אנחנו מבצעים אותה בשיטה שאינה הרעלה, היא הדברה שעלינו לבצע רק עם שירות איכותי בתחום. שירות שכזה ידע לתת לנו את המענה האיכותי ביותר שמתאים להיקף הבעיה בבית שלנו ולטיפול המתאים בו, ויעשה זאת במקצועיות וביעילות בלי להסתבך יותר מדי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *